Na bezpieczeństwo na drogach wpływa wiele elementów: warunki atmosferyczne, stan techniczny pojazdów i nawierzchni, zachowywanie zasad ostrożności przez kierowców oraz prawidłowe, zgodne z przepisami oznakowanie jezdni. Warto mieć świadomość, że to właśnie znaki i inne elementy BRD zapewniają płynność ruchu na danych odcinkach. Aby znaki czy sygnalizacja dobrze spełniały swoje zadanie, muszą być odpowiednio zamontowane. W jaki sposób należy ustabilizować znaki, aby nie zmieniały swojego położenia i były dla kierowców czytelne? Sprawdź!

Solidne bazy pod znaki drogowe – dlaczego to takie ważne?

Urządzenia BRD, czyli bezpieczeństwa ruchu drogowego, to wszystkie narzędzia o charakterze informacyjnym umieszczane na drogach. Słupki, pachołki, znaki, sygnalizacja świetlna, lustra czy separatory ruchu wyznaczają stałe zasady poruszania się na danych odcinkach oraz organizują ruch podczas remontów. Zasady ich rozmieszczania regulują ściśle określone normy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r.

Jednostki odpowiedzialne za dany odcinek muszą dbać o to, aby każdy znak był odpowiednio zamontowany i ustabilizowany. Zaniedbania mogą mieć poważne konsekwencje. Nieczytelne oznaczenia stają się źródłem chaosu na drogach, co stwarza niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu.

Jakie rozwiązania proponują producenci?

Jeszcze do niedawna osoby odpowiedzialne za stan danego odcinka używały do zabezpieczania znaków worków z piaskiem i innych, prowizorycznych narzędzi. Dzisiaj niepraktyczne i zawodne rozwiązania nie znajdują już zastosowania. Do zabezpieczania znaków przed czynnikami zewnętrznymi i skutkami kontaktu z pojazdami służą specjalne podstawy dostępne na stronie nicrobase.pl. Solidne podstawy zaprojektowane są w taki sposób, aby pasowały do wszystkich znaków o standardowej konstrukcji. Do ich produkcji wykorzystane jest wytrzymałe PVC powstałe z recyklingu. Podstawy o modułowej konstrukcji mogą tworzyć rozbudowane platformy o dużej wytrzymałości. Ich montaż jest szybki i łatwy, nie wymaga wcześniejszego przygotowania podłoża. Bazy można wygodnie ułożyć jedna na drugiej, co ułatwia ich transport i przechowywanie.

 

 

 

Comments are closed.