Tkanka tłuszczowa gromadzi się w różnych obszarach ciała i jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, jednak czasem jest jej po prostu za dużo. Problem z fałdkami tłuszczyku pojawia się szczególnie w okolicy talii. Co więcej, jest to miejsce niezwykle oporne na ćwiczenia i dietę. Gdy tradycyjne metody odchudzania nie przynoszą 100% efektów, warto wspomóc się zabiegami medycyny estetycznej, np. liposukcją laserową. Na czym polega ten zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać? Wyjaśniamy.

Czym jest liposukcja laserowa?

Liposukcja laserowa to metoda redukcji tkanki tłuszczowej, którą opracowano w ten sposób, aby wyeliminować większość wad klasycznej liposukcji. Zastosowanie nowoczesnej technologii pozwoliło na zmniejszenie ryzyka powikłań i skrócenie okresu rekonwalescencji do minimum.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie, liposukcja laserowa dedykowana jest osobom, które zmagają się z nadmiernym gromadzeniem tkanki tłuszczowej w określonych obszarach, np. na brzuchu. Przeciwwskazaniem jest otyłość, znaczna nadwaga oraz zaawansowana wiotkość skóry.

Zabieg świetnie radzi sobie nie tylko z redukcją tłuszczu, ale też ujędrnianiem i obkurczaniem skóry. Ponadto liposukcja laserowa umożliwia wykorzystanie własnego tłuszczu do konturowania innych obszarów ciała – zabieg ten nazywany jest lipotransferem lub lipofillingiem.

Liposukcja laserowa – przebieg zabiegu

Liposukcja laserowa wykonywana jest przez chirurga w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W pierwszej kolejności przez niewielkie nacięcia w skórze podawane są środki znieczulające. Po upływie około 20 minut w nacięcia te wprowadzana jest sonda z laserem diodowym, który rozbija tkankę tłuszczową do stanu półpłynnego, dzięki czemu możliwe jest jej sprawne usunięcie, bez naruszania nerwów czy naczyń krwionośnych. Jednocześnie podczas liposukcji laserowej stymulowane są  fibroblasty (komórki skóry) do intensywnej produkcji włókien kolagenowych.

Po liposukcji laserowej pacjent może od razu wrócić do domu. Hospitalizacja nie jest potrzebna. Rekonwalescencja nie jest kłopotliwa i trwa około dwóch tygodni. Przez miesiąc należy nosić całodobowo specjalny pas uciskowy, który zapewnia prawidłowe gojenie się tkanki.

Jakie efekty daje liposukcja brzucha?

Już po jednym zabiegu liposukcji laserowej można uzyskać pożądane efekty w postaci wyraźnie zmniejszonych obwodów ciała. Dodatkowym rezultatem zabiegu z użyciem technologii laserowej jest ujędrnienie i poprawa sprężystości skóry w miejscu poddawanym liposukcji. Dzięki zastosowaniu lasera obszar pozabiegowy goi się szybko, a skóra staje się jędrna i napięta. Brzuch staje się płaski, talia węższa, a mięśnie lepiej widoczne, dzięki temu, że zmniejszyła się warstwa tkanki tłuszczowej i poprawiło się napięcie skóry. Liposukcja laserowa brzucha polecana jest m.in. kobietom po porodzie i osobom po zrzuceniu większej ilości kilogramów, które mają nie tylko problem z nadmiarem opornej tkanki tłuszczowej wokół talii, ale też ze spadkiem jędrności tego obszaru ciała.

Pełne rezultaty liposukcji laserowej pojawiają się po 2-3 miesiącach, ponieważ tyle czasu potrzeba, żeby zakończyła się regeneracja skóry. Liposukcja laserowa daje trwałe efekty, jednak nie gwarantuje, że za jakiś czas tłuszcz nie zacznie się gromadzić w innych miejscach. Dlatego po zabiegu trzeba koniecznie zadbać o utrzymanie zdrowego stylu życia.

Więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Krakowie – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/

 

Comments are closed.

https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ https://4-bet.com.pl/ekskluzywny-styl-industrialne-stoliki-kawowe-loft-i-meble-loftowe-do-salonu/