Rozpoczynając przygodę jeździecką warto nie tylko wybrać odpowiedniego instruktora, ale również postarać się o to, aby zapewnić sobie komfort, wygodę i bezpieczeństwo podczas nauki jazdy. Jaki strój rekomendowany jest dla jeźdźca? Czy są w nim elementy obowiązkowe? Jak ubrać się na pierwsze lekcje jazdy konnej?

Kask jeździecki na głowie

Wybierając się na pierwsze lekcje jazdy konnej przede wszystkim konieczne jest posiadanie kasku. Kask jeździecki możemy kupić w sklepie jeździeckim lub też wypożyczyć go w stajni. Decydując się na zakup pamiętajmy o tym, że kask jeździecki musi leżeć idealnie: nie może on uwierać czy przeszkadzać, byt zbyt luźny czy za ciasny. Warto przymierzyć kilka modeli i wybrać ten, który faktycznie zapewnia nam komfort. Kask jeździecki pozwoli ochronić naszą głowę w czasie upadku. Istotne jest to, aby kask był zapięty pod szyją – regulowane paski pozwolą na dopasowanie ich długości do naszych potrzeb. Uzupełnieniem kasku jest niewielki daszek, który pozwala na ochronę naszych oczu przed promieniami słonecznymi. Kaski dostępne są w szerokim wachlarzu kolorów i rozmiarów. 

Wygodne spodnie do jazdy konnej

Przygotowując się na lekcje jazdy konnej warto wybrać spodnie, które zapewnią nam komfort i nie będą krępować ruchów. Profesjonalne spodnie jeździeckie to bryczesy – są to spodnie stworzone z tkanin łączonych, zapewniających elastyczność materiału, jego rozciągliwość, a jednocześnie wysoką odporność na uszkodzenia czy ścieranie. Bryczesy mają za zadanie odpowiednio wentylować skórę, aby podczas jazdy nie była ona narażona na obtarcia. Bryczesy uzupełniane są o leje – mogą być one wykonane z silikonu. Leje silikonowe pozwalają na lepsze utrzymywanie się w siodle, szczególnie podczas trudniejszych manewrów na koniu. 

Comments are closed.

https://www.bialystokonline.pl/kalkulator-oc-jak-zmniejsza-koszty-ubezpieczenia-samochodu ris.pl nwise.pl