Czas spędzony z rodziną blisko natury to najlepszy sposób na to, by odpocząć w czasie wiosny i lata. Przydomowy ogród sprawi, że możliwe będzie korzystanie z uroków pięknej aury, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Dobrym rozwiązaniem okaże się pergola – pawilon ogrodowy pozwoli cieszyć się latem w komfortowym cieniu.

Pergola – pawilon ogrodowy na wyciągnięcie ręki

Jeszcze do niedawna najczęstszym sposobem na zapewnieniu sobie cienia z ogrodzie były parasole ogrodowe. Dzisiaj coraz częściej widzimy jednak pergole. Nowoczesna pergola to praktyczna konstrukcja, która nie tylko pozwala na zagwarantowanie cienia, ale też która wpływa na odbiór przestrzeni wokół. Wiele osób zastanawia się, jak zbudowana jest pergola – pawilon ogrodowy posiada konstrukcję modułową, przez co jego wznoszenie nie sprawia żadnych problemów. Konstrukcja składa się z elementów aluminiowych odpowiednio zabezpieczonych przed wilgocią i pojawianiem się korozji. Atutem jest wbudowana rynna, dzięki której możliwe jest odprowadzanie wody deszczowej. Bez wątpienia najwięcej uwagi przyciąga dach. Jest on wykonany z ruchomych listew z aluminium. Listwy te mogą obracać się wokół własnej osi, dzięki czemu użytkownik decyduje o ich ułożeniu. Takie rozwiązanie sprawia, że sami regulujemy ilość światła słonecznego wpadającego na taras. List w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że dach staje się wodoszczelny.

Nowoczesna pergola – pawilon ogrodowy dopasowany do potrzeb

Warto wiedzieć, że pergola ogrodowa może zostać uzupełniona o praktyczne dodatki. Takimi elementami są rolety frontowe i boczne. Zadaniem rolet jest ochrona zarówno przed promieniami zachodzącego słońca, jak i silniejszymi podmuchami wiatru. W cieniu pergoli należy ustawić wybranym meble ogrodowe.

Comments are closed.

gonbleuusa.com https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/ uryartcinema.pl