Odkąd pogoda zaczyna im sprzyjać, można zobaczyć ich wszędzie – mowa o użytkownikach rowerów. Co, poza samą przyjemnością z jazdy, wpływa na popularność rowerów? Jakie korzyści dla samopoczucia i kondycji daje jazda na rowerze? Czy regularne przemieszczanie się jednośladem będzie miało wpływ na stan zdrowia? Co sprawia, że coraz więcej ludzi przesiada się na stałe na rowery?

Korzyści dla zdrowia płynące z jazdy rowerem – sklep rowerowy Kraków

O zalety jazdy rowerowej zapytaliśmy zapalonych cyklistów ze sklepu rowerowego w Krakowie. Jak się okazuje korzyści tych jest bardzo wiele. Do najważniejszych z nich należy możliwość spalenia sporej ilości kalorii. Podczas godzinnej jazdy, czyli standardowej średniej długości wycieczki, można zużyć energię wynoszącą nawet 800 kalorii (dokładna ilość będzie zależała od długości trasy oraz warunków w terenie obejmujących, na przykład, liczbę i wysokość podjazdów czy też rodzaj podłoża)! W związku z powyższym regularna jazda na rowerze przekłada się na stosunkowo łatwe utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Rower wychodzi też naprzeciw oczekiwaniom osób ze znaczną nadwagą, które ze względu na nią nie będą mogły biegać. Zbawienny, odciążający stawy wpływ odczują także osoby borykające się ze zmianami zwyrodnieniowymi lub po kontuzjach.

Rower wzmocni serce i układ krążenia – sklep rowerowy Kraków

Jak wspominają nasi eksperci jazda na rowerze powoduje podniesienie tętna oraz przyspieszenie krążenia krwi. Te dwie akcje, które podejmuje organizm cyklisty podczas jazdy skutkują znacznym usprawnieniem przepływu krwi, a także stanowią element profilaktyki schorzeń układu krążenia. Warto także wiedzieć, że puls spoczynkowy osób aktywnych fizycznie jest niższy niż tych prowadzących siedzący tryb życia i pozwala on na efektywne wypoczywanie mięśnia sercowego.

Jakie grupy mięśni są aktywizowane podczas jazdy rowerem?

Szczególną zaletą roweru jest jego zdolność do aktywizowania dużej ilości mięśni w tym samym czasie. Jadący jednośladem wzmacnia łydki, pośladki, uda oraz mięśnie rąk i brzucha. Co istotne, podczas jazdy rowerem wzmacniane są, tak zwane, mięśnie głębokie odpowiedzialne za poprawną postawę oraz utrzymywanie narządów wewnętrznych we właściwych miejscach. Dzięki temu jeżdżenie rowerem pozwala zmniejszyć bóle kręgosłupa oraz zbudować funkcjonalną masę mięśniową. Efektem regularnych wypadów na rower będzie też nienaganna sylwetka, której pozazdrości nam niejeden biegacz.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklep rowerowy Kraków.

Comments are closed.

zobacz https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/