Szukając stroju na plażę zwraca się uwagę na jego krój, kolor i jakość wykonania. Warto jednak wybierać stroje kąpielowe z ochroną przeciw promieniowaniu UV. Czasem lepiej zrezygnować z nawet najpiękniejszego kroju jeśli strój nie zapewnia takiej ochrony przeciwsłonecznej. Warto sobie uświadomić, dlaczego ochrona przeciw promieniowaniu jest tak istotna.

Szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego na organizm

Od wielu lat lekarze alarmują, że promieniowanie słoneczne, szczególnie UV, źle wpływa na skórę człowieka. Z tego powodu wszelkie części ciała, które nie są okryte odzieżą powinny być smarowane kremem z filtrem. Dzięki temu można ustrzec się przed oparzeniami słonecznymi, ale również przed rakiem skóry – groźnym i trudno wykrywalnym czerniakiem. Z drugiej strony słońce wpływa również na skórę w miejscach, które okryte są tkaniną – jest to mniejszy dostęp promieniowania, jednak nadal istotny z punktu widzenia zdrowia. Dlatego producenci zaczęli przygotowywać stroje kąpielowe, które stanowią również barierę przed promieniowaniem UV. Tego typu tkanina powinna być używana szczególnie do szycia stanika – skóra na brodawkach sutkowych jest podatna na podrażnienia i może być miejscem gdzie dojdzie do oparzenia słonecznego.

Dlaczego strój kąpielowy dla dzieci powinien składać się z dwóch części?

Częstą praktyką rodziców jest zakładanie dzieciom jedynie dolnej części stroju kąpielowego. Skóra dziecka jest szczególnie podatna na promieniowanie UV i oparzenia, dlatego też najrozsądniejszym rozwiązaniem jest ubieranie dzieciom zarówno dolnej, jak i górnej części. Strój kąpielowy może składać się zarówno ze spodenek i koszulki, jak i dziecięcego stanika sportowego. Dzięki temu jak największa część dziecięcej skóry jest chroniona przed promieniowaniem słonecznym. Rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na zastosowane filtry UV, oraz smarować wszystkie odsłonięte części ciała kremem z wysokim filtrem.

Wygoda połączona z ochroną przeciwsłoneczną czy muszą wykluczać estetykę wykonania?

Producenci coraz częściej tworzą modele strojów kąpielowych z tkanin, które chronią przed szkodliwym promieniowaniem. Nie są to już bezkształtne pianki pływackie – znaleźć można zarówno wersje jednoczęściowe i te, które składają się z dwóch lub trzech elementów. To, że strój kąpielowy będzie chronił i był wygodny nie sprawia aktualnie, że będzie nieestetyczny. Na rynku można znaleźć modele, które spełniają wszystkie te kryteria.

Więcej informacji znajdziesz na stronie strój kąpielowy.

Comments are closed.

olutions.com.pl orthegoldcps.org zobacz