Kupno ubezpieczenie OC jest niemałym wydatkiem dotyczącym każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Wydatku nie da się ominąć (każdy zarejestrowany pojazd musi być objęty podstawową ochroną). Można jednak w znaczącym stopniu wpłynąć na wysokość składki. Od czego uzależniona jest cena widniejąca na polisie z ubezpieczycielem? Jak zmniejszyć koszty ubezpieczenia? Sprawdź!

Samochód

Pierwszym istotnym czynnikiem wpływającym na wysokość składki są dane techniczne wozu – marka, model, rok produkcji, pojemność silnika, moc. Na podstawie tych danych ubezpieczyciel określa wypadkowość samochodu i szacuje koszty jego ewentualnej naprawy.

Kierowca

Dla ubezpieczyciela nie bez znaczenia jest doświadczenie, wiek, a nawet miejsce zamieszkania i stan cywilny kierowcy. Niestety, za ubezpieczenie OC najwięcej zapłacą młode osoby niemające na swoim koncie zniżek za bezszkodową jazdę. 

Współwłasność sposobem na oszczędność

Powszechnie stosowanym sposobem na obniżenie kosztów ubezpieczenia jest ustanowienie współwłasności. W tym przypadku w dowodzie rejestracyjnym, w rubryce „właściciel”, widnieje nie jedno, a dwa nazwiska. Na takie rozwiązanie decydują się zazwyczaj młodzi kierowcy nabywający swój pierwszy samochód.  Współwłaścicielem powinna być zaufana osoba mająca na swoim koncie zniżki za bezszkodową jazdę i mająca wieloletnie doświadczenie za kierownicą.

W sieci taniej!

Zanim udasz się na spotkanie z agentem w celu podpisania umowy, sprawdź ofertę dostępną w sieci. W Internecie znajdziesz proste w użyciu porównywarki i kalkulatory, dzięki którym znajdziesz najkorzystniejszą opcję. Co ważne, umowę z wybranym ubezpieczycielem możesz podpisać bez wychodzenia z domu. Cała procedura jest w pełni bezpieczna. Na stronie beesafe.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji. 

Comments are closed.

zobacz wiecje -renoma.pl zobacz