Elektrostymulacja mięśni nie jest zagadnieniem nowym – od wielu lat z powodzeniem stosuje się ją w fizjoterapii. Dzisiaj metoda ta wykorzystywana jest również jako element zdrowego trybu życia – treningi EMS pozwolą na zachowanie doskonałej sylwetki przy minimalnym nakładzie siły. Jak to możliwe?

Co warto wiedzieć o treningach EMS?

Treningi EMS polegają na kontrolowanej elektrostymulacji wszystkich mięśni w tym samym czasie. Trening taki wykonuje się bez dodatkowych obciążeń, w związku z tym nie ma ryzyka obciążenia stawów. Podczas treningu konieczne jest założenie dopasowanego stroju, kamizelki treningowej oraz opasek. Do poszczególnych elementów kamizelki podłączone są elektrody. 

Czy treningi EMS są bezpieczne dla zdrowia? Zdecydowanie tak! Częstotliwość impulsów stosowana podczas treningów jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Dodatkowo warto pamiętać, że każdy trening jest precyzyjnie spersonalizowany. Trener, który nadzorować będzie trening, zadba o odpowiednią intensywność elektrostymulacji, dostosowaną do wieku i kondycji. Więcej dowiesz się na stronie impulse-therapy.pl.

Jakie rezultaty przynosi trening EMS?

Trening EMS polega na elektrostymulacji mięśniowej – trening taki trwa ok. 20 minut. Wystarczy jedna sesja tygodniowo, aby widoczne były efekty! Regularne treningi metodą EMS pozwolą na kształtowanie pięknej sylwetki, budowanie mięśni oraz na zrzucenie zbędnych kilogramów. Udowodniono również, że treningi z wykorzystaniem impulsów EMS pozwalają na skuteczne wzmocnienie mięśni kręgosłupa, co przekłada się na minimalizowanie dolegliwości bólowych. Wiele pań doceni fakt, że prąd o niskiej częstotliwości ma także wpływ na wygląd skóry – treningi EMS pozwalają na zminimalizowanie cellulitu, przez co możliwe jest cieszenie się gładką i jędrną skórą!

Comments are closed.

termedia.info.pl ralesartists.org https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/