Wszyscy natykamy się na nie niemalże bez przerwy, głównie w galeriach handlowych czy na pasażach zakupowych, ale zwykle nie potrafimy ich nazwać i nie jesteśmy w stanie ich opisać. Standy reklamowe zewnętrzne to natomiast bardzo popularny i często używany środek przekazu. Pozwala on na stosowanie właśnie reklamy zewnętrznej.

Krótka definicja

Stand reklamowy zewnętrzny sam w sobie nie jest jeszcze reklamą. To po prostu nośnik reklamy, który umożliwia jej lepsze wyeksponowanie, a czasem nawet zaprezentowanie wybranych produktów bądź ich próbek czy mniejszych testerów.

Standy mogą mieć formę stałej reklamy i stanowić stałą część ekspozycji jakiegoś sklepu, ale często jest tak, że wykorzystuje się je okresowo, stosując je podczas targów i różnego rodzaju imprez firmowych, aby w ten sposób zapewnić sobie dodatkową promocję towarów czy usług.

Skąd to wziąć?

Nośniki reklamy zewnętrznej zawsze wykonywane są na zamówienie. Nie ma wśród nich gotowych produktów, które od razu można by było odszukać w jakimś sklepie i od razu je kupić. Standy muszą być dostosowane do tego, w jakim celu chce się je wykorzystać. W zależności od niego będą mieć inny rozmiar czy nawet ogólny design.

Firmy zajmujące się projektowaniem i tworzeniem standów reklamowych zewnętrznych na ogół od samego początku do samego końca pomagają klientom w przygotowywaniu tych nośników. Pozwalają im lepiej sprostać oczekiwaniom odbiorcy. Reklama ma bowiem zawsze działać właśnie na klienta.

Do czego to służy?

O ogólnym zastosowaniu standów co nieco już sobie powiedzieliśmy. Są one wykorzystywane do celów marketingowych, a konkretniej – mają przyciągać wzrok klienta i doprowadzać do tego, by szybciej natrafiał on na konkretne produkty, a potem oczywiście je kupował.

Jeżeli stand reklamowy ma sprawdzić się w tej roli, musi mieć on wyróżniający się desing i odpowiednią wielkość. Trzeba go także postawić w dobrym i łatwym do znalezienia miejscu. Klient powinien bez trudu natrafić na niego wzrokiem.

Gdzie stosować standy?

Standy reklamowe zewnętrzne zdecydowanie najczęściej trafiają po prostu do sklepów i różnych innych punktów sprzedażowych. Można umieszczać na nich wybrane produkty z oferty albo reklamować z ich pomocą coś zupełnie innego.

Nośniki reklamy zewnętrznej niemalże zawsze przewijają się również na imprezach branżowych. Można się z nimi spotkać na targach pracy, giełdach, ale też i w obiektach kulturalnych, takich jak kina czy muzea.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe zewnętrzne.

Comments are closed.

banbook.com va-24.pl zobacz