Podjęcie decyzji o rozwodzie to trudna decyzja, mająca wpływ nie tylko na dwoje małżonków, ale również na ich dzieci, najbliższą rodzinę, otoczenie. Czy można przygotować się do rozwodu? Czy zatrudniać adwokata?

Skąd tak wiele rozwodów?

Coraz częściej mówi się dzisiaj o przyczynach rozwodów, co może być wskazówką dla socjologów i badaczy, którzy obserwują nasze społeczeństwo i zwyczaje. Zdecydowana większość spraw rozwodowych argumentowana jest „różnicami nie do pogodzenia”. To dość eufemiczne określenie, które może kryć w sobie nieporozumienia na gruncie kulturowym, religijnym czy nawet politycznym. Powodem złożenia wniosku rozwodowego jest również niewierność jednego ze współmałżonków. Wiele mówi się dzisiaj również o przemocy, zarówno fizycznej, jak i psychicznej, która ma miejsce w domach. Więcej o przyczynach rozwodów przeczytać można na stronie adwokat-katowice.pl.

W czym pomoże adwokat?

Okazuje się, że zatrudnienie adwokata na czas rozprawy rozwodowej niesie ze sobą wiele korzyści. Podstawą jest tu oczywiście poczucie spokoju i bezpieczeństwa – wielu klientów kancelarii adwokackich mówi o tym, że sama obecność adwokata u ich boku sprawiała, że nabierali oni pewności w tej stresującej sytuacji. Niezwykle istotne jest też to, że doświadczony adwokat będzie walczył o wcześniej ustalone z klientem kwestie i podważy zasadność żądań strony przeciwnej. Adwokat pomoże również w sprawiedliwym podziale majątku (o ile małżeństwo nie posiadało intercyzy), jak również okaże się pomocny w sprawach o ustalanie kontaktów z dzieckiem. Adwokat nada również sprawnie bardziej dynamiczny bieg i pozwoli na większą precyzję w ustalaniu warunków rozwodowych. Adwokat ma za zadanie reprezentować nas w sądzie, jak również bronić jego dobrego imienia. 

Comments are closed.

https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/ https://emtec-group.com.pl/polaczenie-przeszlosci-z-przyszloscia-unikalnosc-mebli-loftowych/