Wygodne pomieszczenia są przede wszystkim funkcjonalne. Warto jednak zadbać również o to, by cieszyły oko. Z tego powodu na półkach czy parapetach umieszcza się piękne dekoracje. W dużej części są to żywe rośliny, które dodają charakteru wnętrzom. Jak wybrać odpowiednie dla nas kwiaty doniczkowe i czym kierować się w czasie podejmowania decyzji?

Kwiaty doniczkowe dla leniwych

Istnieje część osób, które chcą jednocześnie cieszyć się pięknymi kwiatami i nie wykonywać zbyt częstych zabiegów pielęgnacyjnych. W przypadku poszukiwania roślin o małych wymaganiach warto zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju sukulenty, rośliny kaktusowate. Magazynują one wodę w swoich liściach i łodygach, dzięki czemu przetrwają dłuższy czas bez podlewania. To idealne rośliny dla osób wyjeżdżających w podróże służbowe, oraz tych, które nie mają nikogo, kto podleje kwiaty w czasie ich urlopu.

Dodatkowo kwiaty tego typu mają bardzo małe wymagania glebowe – nie trzeba ich nawozić, ani szczególnie pielęgnować. Nie jest również konieczne przesadzanie czy przycinanie. To rośliny dla osób, które nie mają czasu, chęci czy talentu, by się nimi zajmować. Jednak odrobina opieki wystarczy by zachwyciły nie tylko niezwykłymi kształtami, ale i pięknym zielonym kolorem, a nawet różnokolorowymi kwiatami.

Wymagające dużej opieki rośliny doniczkowe

W opozycji do tych pierwszych stoją kwiaty wymagające. Potrzebują one dużej opieki, częstych zabiegów i nawożenia. Również kupując tego typu kwiaty trzeba liczyć się z większym wydatkiem. Gdy chodzi o drzewka bonsai ceny potrafią osiągnąć wysokie wartości. Wynika to z czasu, jaki należy poświęcić, aby sadzonka nabrała odpowiedniego kształtu. Również storczyki i czy inne wymagające kwiaty nie należą do najtańszych. Jednak ze względu na nakład pracy drzewka bonsai ceny mają bardzo wygórowane. Kwiaty tego typu wyglądają bardzo atrakcyjnie w każdym wnętrzu i za gorliwą opiekę odwdzięczają się olśniewającą estetyką. Jeśli ma się czas i chęć do opieki nad sadzonkami, warto zastanowić się nad posiadaniem tego typu roślin.

Gdzie postawić drzewka w doniczce?

Drzewka w doniczkach, czyli bonsai są ozdobą same w sobie. Nieco szkoda chować je za firanką na parapecie. Dużo lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie specjalnego stolika, który wyeksponuje piękne drzewko. Ze względu na to, że przygotowanie sadzonki trwa bardzo długo gdy chodzi drzewka bonsai ceny są bardzo wysokie. Dlatego warto zapewnić im słoneczne miejsce do życia, zgodnie z zaleceniami hodowcy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Bonsai.

Comments are closed.

termedia.info.pl zobacz wiecje https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/