Zakup stolarki okiennej nie jest wcale łatwym zadaniem. Pomimo tego, że do wyboru mamy tyle wspaniałych produktów. Wręcz przeciwnie. Okna PCV, drewniane i aluminiowe to produkty, które trzeba wybrać po długich przemyśleniach, aby mieć pewność, że otrzymuje się wysokiej jakości rzecz.

Okna PCV i współczynnik przenikania ciepła U

Kupując okna plastikowe należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Wśród nich znajduje się współczynnik przenikania ciepła U. Osoba, która na co dzień nie zajmuje się takimi rzeczami może nawet nie być pewną tego, o co dokładnie chodzi. Współczynnik przenikania ciepła, oznacza ilość ciepła jaka przenika w ciągu jednej godziny przez 1m2 płaskiej przegrody. Brzmi nieco skomplikowanie, ale jeżeli człowiek wie na co dokładnie ma patrzeć i na jakie wartości zwrócić uwagę, nie będzie miał problemu z wyborem właściwych okien. Współczynnik przenikania ciepła U wyraża się jednostką W/m2K. Uważa się, że w przypadku dobrych okien współczynnik utrzymuje się na poziomie 1,6 W/m2K.

Współczynnik G

Przepuszczalność energii cieplnej G to kolejny czynnik, który należałoby wziąć pod uwagę. Informuje on o tym, jaki jest stosunek całkowitej przepuszczalności energii do padającej na szybę energii słonecznej. Dokładnie (i nieco prościej ujmując) – ile ciepła do środka wpuszczają okna PCV. Im ilość ciepła będzie przenikać do środka, tym lepiej. Co na pewno zostanie przywitanie z wielką radością w zimie, dzięki czemu nie będzie problemu z dogrzaniem poszczególnych pomieszczeń. 

Comments are closed.

https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/26531-dlaczego-musimy-miec-ubezpieczenie-samochodu cznauroda.pl https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/