Szukając miejsca na letni wypoczynek nie musimy już planować dalekich wyjazdów. Własny taras czy przydomowy ogród to idealne miejsca do tego, aby zaprojektować w nich przestrzeń wypoczynkową dla nas i całej rodziny. Wśród produktów, które okażą się niezbędne wymienia się meble i parasol ogrodowy. Jaki parasol kupić, aby skutecznie chronił nas przed promieniowaniem słonecznym?

Parasol ogrodowy dopasowany do potrzeb

Szukając idealnego parasola zwracamy uwagę przede wszystkim na jego wygląd i cenę. Istotne są jednak także materiały, z których taki parasol jest zrobiony – pamiętajmy o tym, że parasol ogrodowy ma nie tylko dawać nam cień, ale też być odporny na zmienne warunki atmosferyczne. W przypadku nowoczesnych parasoli projektanci stawiają na trwałe materiały i tworzywa. Stelaże parasoli tworzone są z odpornego na zarysowania i korozję aluminium, które nie odkształca się. Stelaż osadza się na ruchomej stopie, która jest jednym z wielu punktów regulacji – element ten pozwala na rotowanie parasola wokół jego osi. Czasza parasola wykonana jest z tkanin technicznych pokrytych poliuretanem – dzięki takiemu połączeniu tkanina jest zabezpieczona przed wnikaniem brudu, wilgocią czy płowieniem. O odpowiednią pozycję tkaniny dbają sprężyny naciągowe. Parasol ogrodowy posiada kilka punktów regulacji, przez co nie będziemy mieli problemu z ustawieniem kąta padania cienia. 

Parasol ogrodowy i meble wypoczynkowe

Parasol ogrodowy to idealne uzupełnienie przestrzeni, kiedy myślimy o zaaranżowaniu funkcjonalnego tarasu czy ogrodu. Pamiętajmy o tym, aby zakupić również dedykowana podstawę dopasowaną do naszych potrzeb. Na tarasach sprawdzą się stabilne podstawy, niektóre z dostępnych modeli posiadają kółka oraz niewielki hamulec. Parasol ogrodowy warto również odpowiednio chronić w okresie jesieni i zimy przy pomocy pokrowców. 

Comments are closed.

lusion-fp7.org chclothing.com z.pl