Urządzenie mieszkania nie jest wcale prostą sprawą. Odpowiedni dobór koloru ścian, mebli, nadaje charakteru mieszkania. Coraz więcej osób urządza dom w stylu nowoczesnym. Jak dobrać odpowiednie dodatki pasujące do takiej stylistyki?

Obrazy i plakaty na ścianach

By stworzyć idealne, nowoczesne wnętrze, nie może zabraknąć ozdób na ścianach. Pozwalają one wprowadzić do salonu motywy o różnej tematyce czy kolorystyce, w zależności od naszych preferencji. Bardzo modne są obecnie plakaty z grafikami artystów przestawiające różne polskie miasta. Nieodmiennie trendy są także różnego rodzaju motywy roślinne (np. liście palmy czy monstery) oraz portrety znanych gwiazd kina. Warto pomyśleć także o odpowiedniej ramie do kupionego obrazu. Bezpiecznym wyjściem będzie kupno antyramy – sprawdzi ona się idealnie do plakatów. Jeśli jednak chcemy powiesić na ścianie obraz na prawdziwym płótnie, potrzebna będzie do tego rama. Najmodniejsze, nowoczesne wzory, to ramy lustrzane, a także ramy metalowe: czarne bądź złote.

Kwiaty w odpowiednich doniczkach

Posiadanie kwiatów doniczkowych w mieszkaniu jest trendem ponadczasowym. Będzie to pasować do każdego wnętrza, niezależnie od stylu jego urządzenia. Jeśli jednak chcemy urządzić salon nowocześnie, pomyślmy o takich osłonkach do kwiatów, które będą pasować do naszego wnętrza. Nowoczesna doniczka w mieszkaniu doda szyku i elegancji pomieszczeniu. Najmodniejsze obecnie są nowoczesne doniczki w geometrycznych kształtach. Popularne są także duże, masywne doniczki w kolorze cementu – będą pasować do niemal każdego wnętrza. Bardzo modne i stylowe są nadal doniczki w kolorze złotym, a także okrągłe, które wiesza się na ścianie (na kształt obrazu). Można w nich posadzić niewielkie rośliny, konstrukcja osłonki sprawi, iż widoczny będzie nie tylko kwiat, ale także ziemia i korzenie. To ciekawy dodatek, odpowiednio zaaranżowany idealnie sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu.

Inne dodatki na ściany

Poza obrazami, czy półkami z kwiatami w ozdobnych, nowoczesnych doniczkach, w nowoczesnym salonie mogą pojawić się inne dodatki. Jednym z nich będzie zegar ścienny. Najmodniejsze obecnie są duże, masywne zegary, w czarnej metalowej oprawie, bądź takie z drewnianą tarczą. Będą one pasować do różnych wnętrz, wkomponują się idealnie z nowoczesnym stylem mieszkania. W tym sezonie bardzo modne są także ozdobne półki w kolorze złotym bądź czarnym. Możemy połączyć dwa modne dodatki i położyć na takiej półeczce kwiat w nowoczesnej doniczce.

W każdym mieszkaniu, poza stylowymi meblami, przydadzą się także ozdoby, które muszą być spójne z całym pomieszczeniem. Dopełnią one każdej stylizacji, niezależnie od tego, czy nasz salon jest urządzony w stylu glamour, rustykalnym, czy nowoczesnym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Nowoczesne doniczki.

Comments are closed.

trzadesign.com.pl enrepublic.pl Metalowy stojak na ręczniki w stylu loft