Zakup tuszu do drukarki czasami bywa trudny. Jest tak dlatego, że na rynku dostępne są dziesiątki tuszy i osoba, która się na nich nie zna, może mieć pewien problem z wyborem. Dlatego warto jest wcześniej wyjaśnić sobie na co warto zwracać uwagę przy wyborze tuszu.

Wielkość pojemnika

W przypadku niektórych drukarek tusze są sprzedawane w kilku pojemnościach. Najczęściej do wyboru są tradycyjne pojemniki lub takie w rozmiarze XL. Zwykle zakup tych większych jest bardziej opłacalny, ale trzeba pamiętać, że są one przeznaczone dla osób, które dużo drukują. W przeciwnym wypadku tusz może zasychać i z czasem przestanie być użyteczny.

Wprawdzie duże pojemniki miewają kuszące ceny, to wcześniej warto upewnić się, że przy aktualnym poziomie użytkowania możliwe jest pełne wykorzystanie tuszu. W przeciwnym wypadku lepiej pozostać przy tradycyjnych pojemnikach. Warto też sprawdzić ilość kopii, jaką można wydrukować z tuszu o określonej pojemności, bo ona najlepiej pozwoli oszacować jego zużycie.

Kolory

Canon pixma ts5150 tusz jest sprzedawany podobnie jak tusze do innych urządzeń w dwóch wariantach – czarnym i kolorowym. W przypadku starszych modeli drukarek tusz kolorowy jest podzielony na trzy niezależne zbiorniki – żółty, niebieski i czerwony. W nowszych urządzeniach są one zastąpione przez pojemnik, który zawiera wszystkie te trzy kolory.

Bardzo ważne jest, by kupować tusz o odpowiednim kolorze. Jeśli w drukarce brakuje czarnego tuszu, to kolorowy uzupełnienie kolorowego nie rozwiąże problemu. Podobnie będzie w przypadku, gdy brakuje tuszu barwnego, a Ty uzupełnisz czarny. Błędne podłączenie pojemników najprawdopodobniej nie umożliwi uruchomienia drukowania.

Dopasowanie do konkretnego modelu

Bardzo ważne jest, by wiedzieć, że tusze dedykowane są do konkretnych modeli drukarek. W zależności od ich przeznaczenia każdy pojemnik ma specjalny kształt, otwory w odpowiednich miejscach oraz specjalny chip przeznaczony do konkretnego modelu. Dlatego też, jeśli kupisz canon pixma ts5150 tusz, to będzie on pasował wyłącznie do tego modelu urządzenia.

Z tego właśnie powodu bardzo ważne jest, by przed zakupem upewnić się, że tusz jest do niego dopasowany. W przeciwnym wypadku nie będzie działać prawidłowo lub w ogóle urządzenie nie odnotuje tego, że włożyłeś do niego pełny pojemnik. Pamiętajmy jednak, że po otworzeniu już tuszu nie ma możliwości jego zwrotu. Może więc okazać się, że jest to kosztowny błąd.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tusze do Canon Pixma ts5150.

Comments are closed.