Kuchnia polska ma wiele do zaoferowania – zarówno dla miłośników mięsa, jak i osób ceniących potrawy wegetariańskie. W niedługim czasie i przy pomocy ogólnodostępnych produktów możliwe stanie się przygotowanie wyjątkowych dań. Od czego zacząć?

Jak ugotować smaczny rosół?

Rosół to bez wątpienia jedna z najsmaczniejszych zup i klasyka polskiej kuchni. Specjaliści i kucharze są zdania, że prawdziwy i dobrej jakości rosół powinien „pykać” na gazie przez kilka godzin. Dzięki temu możliwe jest wydobycie pełni jego smaku. Świetny w smaku rosół przygotować można, wykorzystując różne elementy wołowe, np. łatę czy szponder. Kucharze podpowiadają, że doskonałym smakiem odznacza się także rosół przygotowany na dziczyźnie. Taki rosół warto uzupełnić odrobiną jałowca, który nada zupie wyjątkowego aromatu. Jaki makaron wybrać do rosołu? Przepis na makaron tarty do rosołu z pewnością jest opcją do rozważenia! Jego wykonanie jest niezwykle proste – wystarczy mąka pszenna, jajka, woda oraz odrobina soli. Wśród innych, popularnych polskich zup wymienia się przede wszystkim krupnik, ale też aromatyczną zupę pomidorową, zupę ogórkową.

Kuchnia polska to nie tylko mięsa – znajdzie się w niej wiele ciekawych przepisów dla wegetarian. Poza klasycznymi sałatkami warto zwrócić uwagę na różnorodność przepisów z wykorzystaniem kasz. Kasze są świetną alternatywą dla klasycznych ziemniaków czy makaronów, są też cennym źródłem witamin i mikroelementów.

Smaczne sałatki na stole

Spotkani rodzinne nie może odbyć się bez smacznych sałatek na stole. Zdecydowanie najczęściej wykonywaną sałatką w Polsce jest sałatka jarzynowa, stworzona z gotowanych warzyw i dodatków. Sałatka jarzynowa to przede wszystkim ugotowana marchew, seler, pietruszka, ale też ugotowane ziemniaki, jajka na twardo, groszek oraz ogórki kiszone. Wszystkie te składniki powinny być pokrojone w drobną kostkę, przyprawione oraz uzupełnione łyżką majonezu.

Comments are closed.