Styl loftowy jest obecnie jednym z najchętniej stosowanych w mieszkaniach, domach, ale również przestrzeniach takich jak kawiarnie czy restauracje. Chcąc nieco odmienić domowe wnętrza, warto zastanowić się nad aranżacją przestrzeni właśnie w stylistyce industrialnej!

O czym pamiętać kreując wnętrza loftowe?

Styl loftowy posiada swoje charakterystyczne cechy – przede wszystkim wnętrza takie są przestronne, posiadają wysokie okna, pomieszczenia przenikają się, unika się ścian pomiędzy konkretnymi strefami domu. Zamiast tego stosuje się nowoczesne przeszklenia. Styl loftowy to również wykorzystanie surowych materiałów i naturalnych elementów: we wnętrzach takich znajdziemy beton, kamień, lite drewno, cegły, szkło. Wiele osób jest zdania, że styl loftowy jest surowy i nie pasuje do mieszkań – nic bardziej mylnego. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom mieszkania w stylu loft staną się przytulne i komfortowe. Jakie rozwiązania warto wykorzystać?

Jakie meble industrialne wybrać?

Meble industrialne łączą w sobie wysoką jakość, zastosowanie trwałych materiałów, funkcjonalność. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się stoliki kawowe do salonów, w których stelaż tworzony jest z profili metalowych malowanych proszkowo, blat tworzą zaś płyty z litego drewna. Ciemne stelaże doskonale komponują się z jaśniejszym drewnem, pozwalając na stworzenie centralnego punktu wypoczynkowego w salonie czy pokoju dziennym. Stylistykę loftową warto wykorzystać również w kuchni – pomogą w tym komplety składające się z wysokich stołków barowych oraz stołów, na których możemy podawać posiłki czy kawę. Dysponując kuchenną wyspą, wystarczy zaopatrzyć się w kilka eleganckich hokerów, które świetnie nawiązywać będą do stylistyki przemysłowej.

 

 

Comments are closed.