Decydując się na ubezpieczenie samochodu, dajemy wyraz naszej troski nie tylko o siebie i swoje mienie, ale również o innych użytkowników drogi. W Polsce każdy posiadać pojazdu mechanicznego ma obowiązek wykupienia policy OC, to jednak nie jedyne rozwiązanie, z którego możemy skorzystać. Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?

Ubezpieczenie samochodu – co musimy wiedzieć?

W Polsce posiadacze pojazdów mechanicznych zobligowani są do wykupienia obowiązkowej polisy OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni innych użytkowników drogi przed szkodami, które wyrządzi posiadacz polisy. W praktyce OC pozwala na pokrycie strat finansowych związanych z uszkodzeniem cudzego samochodu (ale też roweru) oraz leczenia osób poszkodowanych. Brak ubezpieczenia OC jest surowo karany i naraża nas na straty finansowe. Ubezpieczenie samochodu tego typu to jednak nie jedyna opcja. Osoby pragnące lepiej dbać o swoje mienie coraz częściej decydują się na wykupienie ubezpieczenia assistance lub AC. Assistance to ubezpieczenie pozwalające podróżować bezpieczniej – w przypadku awarii samochodu ubezpieczyciel zapewnia lawetę, samochód zastępczy, a nawet nocleg. Czym jest AC?

Ubezpieczenie samochodu – istotne nie tylko w drodze!

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu AC posiada niezwykle szeroki zakres ochrony – standardowe ubezpieczenie AC chroni samochód zarówno w przypadku kolizji czy stłuczki, ale też w przypadku kradzieży, pożaru czy uszkodzenia samochodu w wyniku działania sił natury. Okazuje się, że ubezpieczenie AC może chronić również przed aktami wandalizmu czy też przypadkowym uszkodzeniem samochodu podczas jego postoju (np. zarysowanie lakieru przez inny samochód na parkingu). Wszelkie rozwiązania, jakie oferuje AC, przedstawi pracownik firmy ubezpieczeniowej i pozwoli na wybranie najdogodniejszej opcji.

 

 

 

Comments are closed.