Depilacja laserowa to bardzo nowoczesna metoda usuwania zbędnego owłosienia ze skóry na ciele. W wyniku tego w bardzo efektywny i permanentny sposób dana osoba może wreszcie pozbyć się problemu ciągle odrastających włosów z powierzchni danej części ciała. Na co trzeba uważać w trakcie przeprowadzania zabiegu depilacji laserowej i co najlepiej wiedzieć?

Depilacja laserowa – przygotowanie przed i po zabiegowe

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który umożliwia szybkie i komfortowe pozbycie się owłosienia z ciała. Również warto nadmienić, że ta metoda jest metodą bezpieczną i nie należy się jej bać. Wszystko z pewnością przebiegnie prawidłowo jednak aby tak było należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Są one nazywane postępowaniem przed i po zabiegowym. Najczęściej dotyczy ono ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym ze względu na jej ochronę przed podwójnym podrażnieniem w trakcie zabiegu i w trakcie ,,kąpieli słonecznych”. Dlatego wizyty w solarium czy opalanie się nad jeziorem powinny być zdecydowanie odłożone w czasie. Również sama skóra jest dość podrażniona dlatego nie powinno się używać peelingów czy poddawać jej działaniu środków chemicznych (zalicza się do tego nawet chlorowana woda w basenie).

Zobacz: Depilacja.pl

Dodatkowo w przeciwwskazaniach znajduje się kilka chorób, które wyłączają daną osobę z zabiegu. Są to oczywiście wszystkie choroby skóry, a w szczególności atopowe zapalenie skóry czy tez łuszczyca. Dodatkowo nie powinno się poddawać depilacji laserowej w momencie stosowania farmakologii fotouczulającej jak używanie ketoprofenu w żelu, naproxenu, hydrochlorotiazydu czy tetracyklin w tabletkach. Leki zmieniają swój metabolizm w trakcie naświetlenia i poddania organizmu działaniu promieni UV.

Podsumowanie

Jeżeli zabieg depilacji laserowe zostanie przeprowadzony prawidłowo, a wszystkie punkty bezpieczeństwa zostaną odpowiednio zachowane istnieje niemalże zerowe prawdopodobieństwo wystąpienia komplikacji pozabiegowych. Wszystkie te informacje można otrzymać w profesjonalnych salonach jak sieć salonów depilacja.pl!

Comments are closed.