Okna wykonane z tworzywa sztucznego to jedna z najczęściej spotykanych propozycji na rynku. Co więcej, najczęściej można spotkać je w domach jednorodzinnych, apartamentach, mieszkaniach, a nawet w wielkich biurowcach. 

Dbałość o okna plastikowe

Skoro tak duża jest ich popularność, to nie można dziwić się temu, że praktycznie otrzymać można je od ręki. Wystarczy wejść na okna.waw.pl, aby przekonać się, że można je otrzymać nawet od austriackiego producenta. Trzeba jednak być świadomym tego, że okna z PCV również wymagają odpowiedniej konserwacji. Co prawda, zabiegi pielęgnacyjne nie zajmują tak dużej ilości czasu, ale trzeba zadbać o nie, aby móc tym samym wydłużyć ich żywotność.

Co trzeba zrobić?

Na pewno dwa razy do roku trzeba zadbać o to, aby wszystkie okucia zostały odpowiednio naoliwione. W szczególności, jeżeli mowa o okresie przed zimą i po zimie. Do tego typu działań należy używać specjalnie do tego przeznaczonego oleju.

Konieczne jest również czyszczenie tych okuć. Najlepiej, jeżeli użyje się do tego wilgotnej szmatki. Zaleca się rezygnację z mleczek, czy też innych detergentów. Może się bowiem okazać, że naruszają one powłokę antykorozyjną. 

Do użycia ram okiennych używać się powinno delikatnych środków myjących. Najlepiej takich, które nie zawieraj w sobie żadnej ilości alkoholu. Nie powinno być w nich żadnych rozpuszczalników, czy też szkodliwych składników ściernych, które nie tylko mogą niszczyć ramy, ale również niekorzystnie wpływać będą na uszczelki okienne. 

 

Comments are closed.

zobacz https://starachowicki.eu/artykul/porownywarka-oc-bez/1532310 https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/