Aranżacja kuchni to podstawa, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się wygodnym i funkcjonalnym pomieszczeniem. Szafki kuchenne dzielimy na górne i dolne. Jak powinniśmy je zaplanować? Warto się temu przyjrzeć.

Dolne szafki kuchenne

Pamiętajmy o tym, że w dolnych szafkach w kuchni, trzymamy rzeczy częściej używane. Do tych górnych kładziemy rzeczy, których używamy rzadziej i nie musimy po nie tak często sięgać. Wszystkie szafki kuchenne powinny zostać dopasowane wymiarami do poszczególnych pomieszczeń. Przeglądając ofertę salonów meblowych, można zorientować się, że dolne szafki mają z reguły wysokość od 86 cm do 90 cm – razem z blatem kuchennym. Grubość samego blatu kuchennego to ok. 35 mm do 38 mm. W przypadku szerokości szafek mamy do czynienia z wymiarami od 15 cm do 90 cm. Głębokość dolnych szafek kuchennych to ok. 50 cm. Wymiary dolnych szafek kuchennych na ogół dopasowuje się do użytkowanych w tym pomieszczeniu sprzętów AGD.

Górne szafki w kuchni

Górne szafki powinny być w odpowiedni sposób usytuowane względem dolnej zabudowy kuchennej. Do tego należy wziąć pod uwagę wyciąg/okap kuchenny i zalecenia producenta. Przyjmuje się, że wymiary takich szafek kuchennych powinny wynosić:

  • głębokość – od 30 do 40 cm,
  • szerokość – od 30 do 90 cm,
  • wysokość – od 30 cm do 127 cm. 

Tak, w przypadku szerokości i wysokości są to naprawdę duże różnice, ale nie można zapominać o tym, że każdy z nas ma inne kuchnie. Zawsze sprawdzajmy dokładne wymiary na jakie możemy sobie pozwolić, aby móc zaplanować funkcjonalną kuchnię. 

Comments are closed.

pokrowce na meble balkonowe podstawka pod parasol zestaw ogrodowy stół i krzesła